ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ04H
A-TB750-VJ04H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VJ04H
Datasheet Download
A-TB750-VJ04H.pdf
Availability of A-TB750-VJ04H
QUANTITY
A-TB750-VJ04H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VJ04H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VJ04H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
FeaturesInterlocking (Side)
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VJ04H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VJ04H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VJ04H Details Description
Related parts for A-TB750-VJ04H
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 24BIT 60WQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf