ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ22V
A-TB750-VJ22V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VJ22V
Datasheet Download
A-TB750-VJ22V.pdf
Availability of A-TB750-VJ22V
QUANTITY
A-TB750-VJ22V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VJ22V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VJ22V
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VJ22V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VJ22V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VJ22V Details Description
Related parts for A-TB750-VJ22V
FIXED IND 2.2MH 50MA 33.8 OHM TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IGBT 600V 11.5A 34W TO220FP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf