ASSMANN WSW Components A-TB762-OQ04CV
A-TB762-OQ04CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-OQ04CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB762-OQ04CV.pdf
Availability of A-TB762-OQ04CV
QUANTITY
A-TB762-OQ04CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-OQ04CV
Internal Part NumberEIS-A-TB762-OQ04CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-OQ04CV
Related LinksA-TB762, A-TB762-OQ04CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-OQ04CV Details Description
Related parts for A-TB762-OQ04CV
RECT BRIDGE 800V 55A MTK datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.4"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONN SPRING 24POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY PCB MOUNT 280V datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Thermal Pad TCF 4000 PXF 1.10" datasheet.pdf