ASSMANN WSW Components A-TB762-OQ13CH
A-TB762-OQ13CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-OQ13CH
Datasheet Download
A-TB762-OQ13CH.pdf
Availability of A-TB762-OQ13CH
QUANTITY
A-TB762-OQ13CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-OQ13CH
Internal Part NumberEIS-A-TB762-OQ13CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-OQ13CH
Related LinksA-TB762, A-TB762-OQ13CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-OQ13CH Details Description
Related parts for A-TB762-OQ13CH
RES ARRAY 15 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf