ASSMANN WSW Components A-TB762-VJ21H
A-TB762-VJ21H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-VJ21H
Datasheet Download
A-TB762-VJ21H.pdf
Availability of A-TB762-VJ21H
QUANTITY
A-TB762-VJ21H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-VJ21H
Internal Part NumberEIS-A-TB762-VJ21H
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-VJ21H
Related LinksA-TB76, A-TB762-VJ21H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-VJ21H Details Description
Related parts for A-TB762-VJ21H
FIXED IND 1UH 21.7A 3 MOHM TH datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 106A 694W TO264 datasheet.pdf
CABLE CONNECT OMRON PLC-NV 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf