ASSMANN WSW Components A-TB762-VJ22H
A-TB762-VJ22H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-VJ22H
Datasheet Download
A-TB762-VJ22H.pdf
Availability of A-TB762-VJ22H
QUANTITY
A-TB762-VJ22H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-VJ22H
Internal Part NumberEIS-A-TB762-VJ22H
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-VJ22H
Related LinksA-TB76, A-TB762-VJ22H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-VJ22H Details Description
Related parts for A-TB762-VJ22H
IC DDS 10BIT 50MHZ CMOS 48-TQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR BATT FAST CHARGE 8-SOIC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.55A 35 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf