Hirose Electric Co Ltd A1-34PA-2.54DSA(72)
A1-34PA-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
A1-34PA-2.54DSA(72)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HDR 34 POS 2.54MM
Datasheet Download
A1-34PA-2.54DSA(72).pdf
Availability of A1-34PA-2.54DSA(72)
QUANTITY
A1-34PA-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of A1-34PA-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-A1-34PA-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesA1
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1-34PA-2.54DSA(72)
Related LinksA1-34PA-2, A1-34PA-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
A1-34PA-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for A1-34PA-2.54DSA(72)
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
STAR BOARD THERMAL INTERFACE PAD datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM T/H datasheet.pdf