TE Connectivity Measurement Specialties A1004SS22P0
A1004SS22P0 picture photo
Mfg. Part Number
A1004SS22P0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
TEMP SENSOR 10K OHM
Datasheet Download
A1004SS22P0.pdf
Availability of A1004SS22P0
QUANTITY
A1004SS22P0 Order Process
Ship out your order
Specifications of A1004SS22P0
Internal Part NumberEIS-A1004SS22P0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Power - Max-
Length - Lead Wire36.00" (914.40mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseProbe
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1004SS22P0
Related LinksA1004, A1004SS22P0 Datasheet, TE Connectivity Measurement Specialties Distributor
A1004SS22P0 Details Description
Related parts for A1004SS22P0
IC MOSFET DVR 3A HS INV 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7NS 100VQFP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf