Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A10096-01
A10096-01 picture photo
Mfg. Part Number
A10096-01
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TPLI 240,A0 8X8"
Datasheet Download
A10096-01.pdf
Availability of A10096-01
QUANTITY
A10096-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of A10096-01
Internal Part NumberEIS-A10096-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTpli™ 200
UsageSheet
ShapeSquare
Outline203.20mm x 203.20mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A10096-01
A10096-01 Details Description
Related parts for A10096-01
CLAMP WIRE INSUL PIERCING BRN datasheet.pdf
CONN FFC VERT 18POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL 4BIT BIN 14-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT WHITE datasheet.pdf