Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A10111-01
A10111-01 picture photo
Mfg. Part Number
A10111-01
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TPLI 2190 A0 8" X 8"
Datasheet Download
A10111-01.pdf
Availability of A10111-01
QUANTITY
A10111-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of A10111-01
Internal Part NumberEIS-A10111-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTpli™ 200
UsageSheet
ShapeSquare
Outline203.20mm x 203.20mm
Thickness0.190" (4.83mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A10111-01
A10111-01 Details Description
Related parts for A10111-01
FIXED IND 68UH 460MA 1.12 OHM datasheet.pdf
RES 680 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 M32 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
508 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
8POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf