Vishay/BCcomponents A101J15C0GH5TAA
A101J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A101J15C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A101J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A101J15C0GH5TAA
QUANTITY
A101J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A101J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A101J15C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A101J15C0GH5TAA
Related LinksA101J15, A101J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A101J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A101J15C0GH5TAA
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS GLD datasheet.pdf
GDT 230V 10KA datasheet.pdf
IC TRNSCVR 1BIT LVTTL/GTLP 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 1000V GBJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf