Vishay/BCcomponents A101J15C0GH5TAA
A101J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A101J15C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A101J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A101J15C0GH5TAA
QUANTITY
A101J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A101J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A101J15C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A101J15C0GH5TAA
Related LinksA101J15, A101J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A101J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A101J15C0GH5TAA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
BEAD FERRITE 60 OHM 700MA 1608 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 30V 5A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CA 62.5/125 3.0TZ SCDUP-ST DUAL datasheet.pdf
RES 3.8 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1210 datasheet.pdf