Vishay/BCcomponents A103K15X7RH5UAA
A103K15X7RH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A103K15X7RH5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A103K15X7RH5UAA.pdf
Availability of A103K15X7RH5UAA
QUANTITY
A103K15X7RH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A103K15X7RH5UAA
Internal Part NumberEIS-A103K15X7RH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A103K15X7RH5UAA
Related LinksA103K15, A103K15X7RH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A103K15X7RH5UAA Details Description
Related parts for A103K15X7RH5UAA
CONN HDR PIN RTANG 6 POS METRIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO-247 datasheet.pdf
THYRISTOR SIBOD 58V 100A DO-15 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 20K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
FERRULE INS 8AWG RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf