Vishay/BCcomponents A103K15X7RK5TAA
A103K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A103K15X7RK5TAA
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A103K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A103K15X7RK5TAA
QUANTITY
A103K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A103K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A103K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A103K15X7RK5TAA
Related LinksA103K15, A103K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A103K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A103K15X7RK5TAA
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 4A 125V datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf