Vishay/BCcomponents A103K20X7RL5TAA
A103K20X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A103K20X7RL5TAA
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A103K20X7RL5TAA.pdf
Availability of A103K20X7RL5TAA
QUANTITY
A103K20X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A103K20X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A103K20X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A103K20X7RL5TAA
Related LinksA103K20, A103K20X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A103K20X7RL5TAA Details Description
Related parts for A103K20X7RL5TAA
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG .8MM 140POS R/A SMD AU datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TAPE REFLECT PRISMATC 4"X5YD YEL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 180W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf