Vishay/BCcomponents A104K20X7RH5TAA
A104K20X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A104K20X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A104K20X7RH5TAA.pdf
Availability of A104K20X7RH5TAA
QUANTITY
A104K20X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A104K20X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A104K20X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A104K20X7RH5TAA
Related LinksA104K20, A104K20X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A104K20X7RH5TAA Details Description
Related parts for A104K20X7RH5TAA
HEADER OPEN SLOT 3LVL.300 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 32SGL 1.57MM datasheet.pdf
HEATSHK TUBING 4:1 17.7DIA 75MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U 1206 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf