Vishay/BCcomponents A104Z15Y5VF5UAA
A104Z15Y5VF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A104Z15Y5VF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V AXIAL
Datasheet Download
A104Z15Y5VF5UAA.pdf
Availability of A104Z15Y5VF5UAA
QUANTITY
A104Z15Y5VF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A104Z15Y5VF5UAA
Internal Part NumberEIS-A104Z15Y5VF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A104Z15Y5VF5UAA
Related LinksA104Z15, A104Z15Y5VF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A104Z15Y5VF5UAA Details Description
Related parts for A104Z15Y5VF5UAA
IC DRIVER HEX DUAL 24V 28-SOIC datasheet.pdf
ADAPTER TERM STRIP JACK 10-32BLU datasheet.pdf
CONN PLUG MINI PWR 2COND LOCKING datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 280POS VERT PCB datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 23MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf