Vishay/BCcomponents A104Z15Y5VF5UAA
A104Z15Y5VF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A104Z15Y5VF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V AXIAL
Datasheet Download
A104Z15Y5VF5UAA.pdf
Availability of A104Z15Y5VF5UAA
QUANTITY
A104Z15Y5VF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A104Z15Y5VF5UAA
Internal Part NumberEIS-A104Z15Y5VF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A104Z15Y5VF5UAA
Related LinksA104Z15, A104Z15Y5VF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A104Z15Y5VF5UAA Details Description
Related parts for A104Z15Y5VF5UAA
CAP CER 2.2UF 50V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 43POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 50A D02 FUSE WHIT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf