Allegro MicroSystems, LLC A1213LUA-T
A1213LUA-T picture photo
Mfg. Part Number
A1213LUA-T
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
Brief Description
IC LATCH HALL EFFECT 3SIP
Datasheet Download
A1213LUA-T.pdf
Availability of A1213LUA-T
QUANTITY
A1213LUA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of A1213LUA-T
Internal Part NumberEIS-A1213LUA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCurrent Sensor
Featured ProductPosition Sensor ICs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
Series-
PackagingBulk
Sensing Range200G Trip, -200G Release
TypeBipolar Latch
Voltage - Supply3.8 V ~ 24 V
Current - Supply7.5mA
Current - Output (Max)25mA
Output TypeOpen Drain
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / Case3-SSIP
Supplier Device Package3-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1213LUA-T
Related LinksA1213, A1213LUA-T Datasheet, Allegro MicroSystems, LLC Distributor
A1213LUA-T Details Description
Related parts for A1213LUA-T
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24VQFN datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/DUP SC SM 7M datasheet.pdf
HEADER 38POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CORD SVT 18AWG 3COND 1M BLACK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 327MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A TOP MT GOLD datasheet.pdf