Vishay/BCcomponents A121K15C0GK5TAA
A121K15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A121K15C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A121K15C0GK5TAA.pdf
Availability of A121K15C0GK5TAA
QUANTITY
A121K15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A121K15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A121K15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A121K15C0GK5TAA
Related LinksA121K15, A121K15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A121K15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A121K15C0GK5TAA
IC COUNTER UP/DOWN SYNC 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 12PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf