Vishay/BCcomponents A121K15C0GK5TAA
A121K15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A121K15C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A121K15C0GK5TAA.pdf
Availability of A121K15C0GK5TAA
QUANTITY
A121K15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A121K15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A121K15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A121K15C0GK5TAA
Related LinksA121K15, A121K15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A121K15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A121K15C0GK5TAA
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ELECTRONIC FUSE 12V 10DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf