Vishay/BCcomponents A121K15X7RF5TAA
A121K15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A121K15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A121K15X7RF5TAA.pdf
Availability of A121K15X7RF5TAA
QUANTITY
A121K15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A121K15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A121K15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)