Vishay/BCcomponents A122J20C0GH5TAA
A122J20C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122J20C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A122J20C0GH5TAA.pdf
Availability of A122J20C0GH5TAA
QUANTITY
A122J20C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122J20C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A122J20C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122J20C0GH5TAA
Related LinksA122J20, A122J20C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122J20C0GH5TAA Details Description
Related parts for A122J20C0GH5TAA
CABLE 25COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC RG-58C 48" datasheet.pdf