Vishay/BCcomponents A122K15X7RH5TAA
A122K15X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122K15X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122K15X7RH5TAA.pdf
Availability of A122K15X7RH5TAA
QUANTITY
A122K15X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122K15X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A122K15X7RH5TAA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122K15X7RH5TAA
Related LinksA122K15, A122K15X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122K15X7RH5TAA Details Description
Related parts for A122K15X7RH5TAA
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/04/180 SN BK BX datasheet.pdf
IC TXRX ISM/SRD VAND 32HVQFN datasheet.pdf
MICRO 51C S 10" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
FUSE-D2 4A T GL/GG 500VAC E27 datasheet.pdf
10.7 Gbps, 3.3V, Low Noise, TIA with Average Power Moniter IC datasheet.pdf