Microsemi SoC A14100A-PG257C
A14100A-PG257C picture photo
Mfg. Part Number
A14100A-PG257C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 228 I/O 257CPGA
Datasheet Download
A14100A-PG257C.pdf
Availability of A14100A-PG257C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A14100A-PG257C Order Process
Ship out your order
Specifications of A14100A-PG257C
Internal Part NumberEIS-A14100A-PG257C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2014
Standard Package10
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesACT™ 3
Number of LABs/CLBs1377
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O228
Number of Gates10000
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case257-BCPGA
Supplier Device Package257-CPGA (50x50)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A14100A-PG257C
Related LinksA14100A, A14100A-PG257C Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A14100A-PG257C Details Description
Related parts for A14100A-PG257C
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 127.05VC SMT datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
C SH 5MM OE REC CB datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
STANDOFF CABLE CLIP NAT 8MM SPC datasheet.pdf