Microsemi SoC A1440A-1VQG100C
A1440A-1VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
A1440A-1VQG100C
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A1440A-1VQG100C.pdf
Availability of A1440A-1VQG100C
QUANTITY
A1440A-1VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of A1440A-1VQG100C
Internal Part NumberEIS-A1440A-1VQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA1440A Family 24/Jan/2012
Standard Package90
SeriesACT™ 3
Number of LABs/CLBs564
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates4000
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1440A-1VQG100C
Related LinksA1440A-, A1440A-1VQG100C Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1440A-1VQG100C Details Description
Related parts for A1440A-1VQG100C
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN COPALUM RING 6AWG AL #10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MAGN FIELD SENSOR SGL DIE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 6-PLEX datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100 L.835 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf