Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A14572-01
A14572-01 picture photo
Mfg. Part Number
A14572-01
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX 5180 9" X 9"
Datasheet Download
A14572-01.pdf
Availability of A14572-01
QUANTITY
A14572-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of A14572-01
Internal Part NumberEIS-A14572-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ 500
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.180" (4.57mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A14572-01
A14572-01 Details Description
Related parts for A14572-01
IC REDRIVER ETHERNET 4CH 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1200A 500V datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC1418 datasheet.pdf
MODULE SERIAL COMM FOR EVAL KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 105POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf