Microsemi SoC A14V15A-VQG100C
A14V15A-VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
A14V15A-VQG100C
Brief Description
IC FPGA 80 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A14V15A-VQG100C.pdf
Availability of A14V15A-VQG100C
QUANTITY
A14V15A-VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of A14V15A-VQG100C
Internal Part NumberEIS-A14V15A-VQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2014
Standard Package90
SeriesACT™ 3
Number of LABs/CLBs200
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O80
Number of Gates1500
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A14V15A-VQG100C
Related LinksA14V15A, A14V15A-VQG100C Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A14V15A-VQG100C Details Description
Related parts for A14V15A-VQG100C
CAP CER 1UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L6730XX datasheet.pdf
CONN FFC VERT 22POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 11 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 80W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
TIMER MINI 24DC 60S datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf