Vishay/BCcomponents A151J15C0GH5TAA
A151J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A151J15C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A151J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A151J15C0GH5TAA
QUANTITY
A151J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A151J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A151J15C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A151J15C0GH5TAA
Related LinksA151J15, A151J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A151J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A151J15C0GH5TAA
CONN RCPT .100" 28POS TIN T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5755-1 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 1.5A SYNC 6MLPD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf