Vishay/BCcomponents A152M15X7RF5UAA
A152M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A152M15X7RF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A152M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A152M15X7RF5UAA
QUANTITY
A152M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A152M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A152M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A152M15X7RF5UAA
Related LinksA152M15, A152M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A152M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A152M15X7RF5UAA
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TOOL CRIMP POSITIONER FOR 5A datasheet.pdf
HEADER 64POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
USB A-B 28AWG .82M WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
COMMERCIAL 2100 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf