Vishay/BCcomponents A153K15X7RK5UAA
A153K15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A153K15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A153K15X7RK5UAA.pdf
Availability of A153K15X7RK5UAA
QUANTITY
A153K15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A153K15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A153K15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A153K15X7RK5UAA
Related LinksA153K15, A153K15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A153K15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A153K15X7RK5UAA
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC BATTERY MONITOR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.07A 110 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf