Vishay/BCcomponents A153M15X7RK5UAA
A153M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A153M15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A153M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A153M15X7RK5UAA
QUANTITY
A153M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A153M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A153M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A153M15X7RK5UAA
Related LinksA153M15, A153M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A153M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A153M15X7RK5UAA
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.8A IPAK datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 3A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 180POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf