Vishay/BCcomponents A154K20X7RF5UAA
A154K20X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A154K20X7RF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A154K20X7RF5UAA.pdf
Availability of A154K20X7RF5UAA
QUANTITY
A154K20X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A154K20X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A154K20X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A154K20X7RF5UAA
Related LinksA154K20, A154K20X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A154K20X7RF5UAA Details Description
Related parts for A154K20X7RF5UAA
JUMPER-H1500TR/A3048W/X 12" datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR .50" 26POS datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING 15POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
PV500 CONTROLLER, NPN OUT datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf