Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A15673-10
A15673-10 picture photo
Mfg. Part Number
A15673-10
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX 210T V0,DC1 9" X 9"
Datasheet Download
A15673-10.pdf
Availability of A15673-10
QUANTITY
A15673-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A15673-10
Internal Part NumberEIS-A15673-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ 200T V0
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A15673-10
A15673-10 Details Description
Related parts for A15673-10
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL 6W 5V PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 26POS SNGL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf