Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16106-05
A16106-05 picture photo
Mfg. Part Number
A16106-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX HR450,DC1 9" X 9"
Datasheet Download
A16106-05.pdf
Availability of A16106-05
QUANTITY
A16106-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16106-05
Internal Part NumberEIS-A16106-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ HR400
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.050" (1.27mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - One Side
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16106-05
A16106-05 Details Description
Related parts for A16106-05
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW/GREEN VERT QUAD datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
STRIPPING BLADE datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 24V 5A datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
PLATE, RETAINER datasheet.pdf
10UF 300V 12X40 85C AXI datasheet.pdf