Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16340-10
A16340-10 picture photo
Mfg. Part Number
A16340-10
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TPCM 6810 18" X 18"
Datasheet Download
A16340-10.pdf
Availability of A16340-10
QUANTITY
A16340-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16340-10
Internal Part NumberEIS-A16340-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTpcm™ 680
UsageSheet
ShapeSquare
Outline457.20mm x 457.20mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16340-10
A16340-10 Details Description
Related parts for A16340-10
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BATTRAX SLIC SGL NEG 400A DO-214 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 60A TO247AD datasheet.pdf
FIXED IND 32UH 2.5A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf