Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16365-10
A16365-10 picture photo
Mfg. Part Number
A16365-10
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX XS4100 9" X 9"
Datasheet Download
A16365-10.pdf
Availability of A16365-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A16365-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16365-10
Internal Part NumberEIS-A16365-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ XS400
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.100" (2.54mm)
MaterialElastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierLiner
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16365-10
A16365-10 Details Description
Related parts for A16365-10
IC COMPARATOR 1.8V R-R LP SC70-5 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 500V 99A SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 50V 0.8A MBS datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf