Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16365-14
A16365-14 picture photo
Mfg. Part Number
A16365-14
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX XS4140 9" X 9"
Datasheet Download
A16365-14.pdf
Availability of A16365-14
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A16365-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16365-14
Internal Part NumberEIS-A16365-14
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ XS400
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.140" (3.56mm)
MaterialElastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierLiner
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16365-14
A16365-14 Details Description
Related parts for A16365-14
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP WHEEL 10POS STRGHT T/ datasheet.pdf
CONN STACKER 60POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-30' YLLW/GREEN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.3-13V 1.2-12V datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf