Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16365-14
A16365-14 picture photo
Mfg. Part Number
A16365-14
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX XS4140 9" X 9"
Datasheet Download
A16365-14.pdf
Availability of A16365-14
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A16365-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16365-14
Internal Part NumberEIS-A16365-14
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ XS400
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.140" (3.56mm)
MaterialElastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierLiner
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16365-14
A16365-14 Details Description
Related parts for A16365-14
CONN HEADER 4POS R/A KEY-YY SLV datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC QUAD SER 16B VOUT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 24"X66" ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 11.97W datasheet.pdf