Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16367-23
A16367-23 picture photo
Mfg. Part Number
A16367-23
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX SF623 DF 8.5" X 9.0"
Datasheet Download
A16367-23.pdf
Availability of A16367-23
QUANTITY
A16367-23 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16367-23
Internal Part NumberEIS-A16367-23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ SF600 DF
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline215.90mm x 228.60mm
Thickness0.023" (0.584mm)
MaterialNon-Silicone, Boron Nitride Filled
AdhesiveTacky - One Side
Backing, Carrier-
ColorPink
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16367-23
A16367-23 Details Description
Related parts for A16367-23
TRANS PNP 50V 2A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 70A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf