Omron Automation & Safety A165K-J3MAL
A165K-J3MAL picture photo
Mfg. Part Number
A165K-J3MAL
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Body
Brief Description
SWITCH UNIT REC 3POS MOM RIGHT
Datasheet Download
A165K-J3MAL.pdf
Availability of A165K-J3MAL
QUANTITY
A165K-J3MAL Order Process
Ship out your order
Specifications of A165K-J3MAL
Internal Part NumberEIS-A165K-J3MAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Body
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A165K-J3MAL
Related LinksA165K, A165K-J3MAL Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A165K-J3MAL Details Description
Related parts for A165K-J3MAL
JUMPER-H1503TR/A3049S/H1501TR12" datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH RES-PROG SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
ADAPTER 256-FPBGA LATTICEECP2 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 16.5A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
THERMAL CUTOUT FOR DRY RUNNING datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf