Omron Automation & Safety A16L-A-12D-1
A16L-A-12D-1 picture photo
Mfg. Part Number
A16L-A-12D-1
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Contact Block
Brief Description
SWITCH UNIT ILLUM 12V SPDT BLUE
Datasheet Download
A16L-A-12D-1.pdf
Availability of A16L-A-12D-1
QUANTITY
A16L-A-12D-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16L-A-12D-1
Internal Part NumberEIS-A16L-A-12D-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Contact Block
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16L-A-12D-1
Related LinksA16L-A, A16L-A-12D-1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16L-A-12D-1 Details Description
Related parts for A16L-A-12D-1
IC REG BUCK INV ADJ/-5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN WIRE SCREW ON 14-12AWG GRN datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 3A datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN RECP datasheet.pdf
RES 390 OHM 5% WW datasheet.pdf