Omron Automation & Safety A16N-PR27
A16N-PR27 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PR27
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP MOTOR RUN
Datasheet Download
A16N-PR27.pdf
Availability of A16N-PR27
QUANTITY
A16N-PR27 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PR27
Internal Part NumberEIS-A16N-PR27
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PR27
Related LinksA16N, A16N-PR27 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PR27 Details Description
Related parts for A16N-PR27
SWITCH LEVER SPDT 500MA SLD 30V datasheet.pdf
CONN 50POS AMPLMT BACKSHL STYL A datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 10A TO-251 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf
R/A PF REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 10K 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X6S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
GDT 90V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf