Omron Automation & Safety A16N-PS152
A16N-PS152 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PS152
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP AUTO/OFF/MAN
Datasheet Download
A16N-PS152.pdf
Availability of A16N-PS152
QUANTITY
A16N-PS152 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PS152
Internal Part NumberEIS-A16N-PS152
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PS152
Related LinksA16N-, A16N-PS152 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PS152 Details Description
Related parts for A16N-PS152
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
470UF 12V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf