Omron Automation & Safety A16N-PS160
A16N-PS160 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PS160
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP JOG/SAFE/RUN
Datasheet Download
A16N-PS160.pdf
Availability of A16N-PS160
QUANTITY
A16N-PS160 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PS160
Internal Part NumberEIS-A16N-PS160
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PS160
Related LinksA16N-, A16N-PS160 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PS160 Details Description
Related parts for A16N-PS160
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9.52MM 5POS PCB datasheet.pdf
INDICATOR SQ BLK HSNG RED LED datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 7A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 130MA 1.9 OHM datasheet.pdf