Vishay/BCcomponents A181J15C0GH5TAA
A181J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A181J15C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A181J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A181J15C0GH5TAA
QUANTITY
A181J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A181J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A181J15C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A181J15C0GH5TAA
Related LinksA181J15, A181J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A181J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A181J15C0GH5TAA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 2POS GOLD WW R/A datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.8A SCH6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
2 X 7 POS MALE VERT 4.5MM TAIL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 19POS SINGLE datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf