Vishay/BCcomponents A181K15C0GK5TAA
A181K15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A181K15C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A181K15C0GK5TAA.pdf
Availability of A181K15C0GK5TAA
QUANTITY
A181K15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A181K15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A181K15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A181K15C0GK5TAA
Related LinksA181K15, A181K15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A181K15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A181K15C0GK5TAA
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
PAPER THERMAL PRINTER 112MM datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf