Vishay/BCcomponents A182J20C0GK5TAA
A182J20C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A182J20C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1800PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A182J20C0GK5TAA.pdf
Availability of A182J20C0GK5TAA
QUANTITY
A182J20C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A182J20C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A182J20C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A182J20C0GK5TAA
Related LinksA182J20, A182J20C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A182J20C0GK5TAA Details Description
Related parts for A182J20C0GK5TAA
CONN RCPT 22POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING 12POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf