Vishay/BCcomponents A184K20X7RF5TAA
A184K20X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A184K20X7RF5TAA
Brief Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A184K20X7RF5TAA.pdf
Availability of A184K20X7RF5TAA
QUANTITY
A184K20X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A184K20X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A184K20X7RF5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A184K20X7RF5TAA
Related LinksA184K20, A184K20X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A184K20X7RF5TAA Details Description
Related parts for A184K20X7RF5TAA
JUMPER-H1503TR/A3049A/X 4" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 3KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 10A IN LINE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.09K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf