EDAC Inc. A20-108-660-010
A20-108-660-010 picture photo
Mfg. Part Number
A20-108-660-010
Datasheet Download
A20-108-660-010.pdf
Availability of A20-108-660-010
QUANTITY
A20-108-660-010 Order Process
Ship out your order
Specifications of A20-108-660-010
Internal Part NumberEIS-A20-108-660-010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
FeaturesBoard Lock
LED ColorDoes Not Contain LED
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A20-108-660-010
Related LinksA20-108, A20-108-660-010 Datasheet, EDAC Inc. Distributor
A20-108-660-010 Details Description
Related parts for A20-108-660-010
CONN FFC 5POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIP CABLE 12POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf